Pre koho je určená?

Krvácajúce a zapálené ďasná

Zápal ďasien môže prerásť až do parodontitídy – a to je ochorenie, ktorého záverečnou fázou je úplná strata zuba. Kompletne zapálený chrup predstavuje ekvivalent otvorenej rany vo veľkosti dlane. Nesprávna liečba: Pacienti so zápalom ďasien nakupujú milióny zubných pást proti krvácaniu. Ide však len o liečbu dôsledku, no príčina ako i samotný zápal sa vôbec nerieši. Odstránenie krvácania je len vypnutie výstražného systému. Ak máme na koži napríklad zápal spôsobený zapichnutou trieskou, nebudeme zháňať masť proti zápalu, ale triesku jednoducho odstránime. Pomyselnou trieskou v ústach je nevyčistený povlak a zubný kameň. Najprv je teda najlepšie navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá nám zuby vyčistí a následne je nevyhnutné každodenné používanie medzizubnej kefky. Zápal sa do týždňa vylieči.

Strach z bolesti

Dentálna hygiena za bežných okolnosti u nás vôbec nebolí!!!!
Dentálna hygienička Petra je profesionálka, a preto šetrne ošetruje každého pacienta. No pokiaľ pacient trpí chronickým zápalom ďasien alebo až parodontitídou, dentálna hygienička citlivé miesta znecitliví anestézou.
Strach z bolesti je veľký pán, preto u nás nabádame k tomu, aby pacienti chodili na dentálnu hygienu minimálne raz za pol roka.  

Tehotenstvo

Počas tehotenstva sa vzhľadom na zvýšenú hladinu estrogénov objavujú: zápaly ústnej sliznice (ďasien), tehotenská gingivitída, tehotenská epulitída, riziko vzniku zubného kazu. Tehotenská gingivitída sa objavuje takmer u 95% tehotných žien. U týchto žien sa zvyšuje riziko predčasného pôrodu. Pri dlhotrvajúcom zápale ďasien dochádza k jeho šíreniu, v tomto prípade už hovoríme o parodontitíde, ktorá vedie aj k strate zubov. Príčinou je prítomný bakteriálny plak a zubný kameň.

Celkové ochorenia

Zapálené ďasná predstavujú ekvivalent otvorenej rany vo veľkosti dlane. Látky tvoriace sa pri zápale sa dlhodobo a vo vysokých dávkach dostávajú do celého organizmu a zvyšujú riziko infarktu, mŕtvice či predčasného pôrodu. Parodontitída je rizikový faktor pre aterosklerózu a koronárnu chorobu srdca. Ale aj pre cukrovku, reumatickú artritídu a ďalšie ochorenia. Dokonca ohrozuje aj tehotenstvo. Pri zápale ďasien, parodontitíde, či pri hlbokom zubnom kaze máte totiž v postihnutých miestach veľa baktérií, ktoré vylučujú škodliviny a tie sa dostávajú do celého tela a tam spôosobujú ochorenia. 

Pred každou operáciou

Každá operácia predstavuje zásah do organizmu, preto je dôležite vykonať predoperačné vyšetrenia na vylúčenie možných fokusov. Ide aj o vyšetrenia dentogénneho pôvodu v zubnej ambulancii. Jedným z fokusov je zápal ďasien a parodontitída. Ústna dutina je vstupnou bránou do ľudského organizmu, je indikátorom, ktorý odzrkadľuje stav mnohých orgánov. Preto je dôležité pred takým zásahom, akým je operácia odstrániť - vyliečiť zápal a krvácanie ďasien a parodontitídu. Dentálna hygienička Petra odstráni zubný kameň a plak a ak je potrebné urobí aj kyretaž parodontálnych vačkov(aj pod ATB clonou)

Pacienti s hendikepom

Hendikepovaní pacienti majú veľke riziko vzniku parodontitídy a mnohopočetných kazov.

Hendikepovaní pacienti majú veľke riziko vzniku parodontitídy a mnohopočetných kazov.
Keďže ústna hygiena v tomto
prípade nie je dostatočná, je potrebné navštíviť dentálnu hygieničku, aby zhodnotila stav zubov a ďasien, vyčistila plak a zubný kameň a poradila v individuálnej hygiene.
Empatia a citlivý prístup je prioritou!