6 tipov ako sa správne starať o elektronickú zubnú kefku

31.03.2023

Zvyšky pasty, správne nabíjanie, vodný kameň, baktérie a mnoho ďalších okolností, ktorým je vystavená Vaša elktronická zubná kefka. Ak chcete aby vám elektronická kefka slúžila, čo najdlhšie odporúčame dodržať niekoľko jednoduchých, ale dôležitých rád.

1. Telo a hlavicu vždy nechajte vyschnút zvlášť

Po čistení zubov odporúčame vždy odpojiť hlavicu od tela elektornickej kefky a nechať uschnúť zvlášť na čistom mieste. Štetinky hlavice opláchnite pod prúdom tečúcej vody a odložte na čisté miesto. Zabezpečíte takto lepšie vysušenie oboch častí kefky a zábránite tvorbe vodného kameňa.

2. Dôkladne opláchnite obe časti kefky od zvyškov pasty

Keďže pri čistení zubov sonickou kefkou alebo rotačnou kefkou pasty menej penia a oveľa rýchlejšie sa rozriedia, majú tendenciu roztiec sa po hlavici a tele kefky. Obe časti kefky môžete opláchnuť pod tečúcou vodou a tele kefky utrieť do uteráka.

3. Správne nabíjanie kefky

Nami ponúkané elektrické kefky sú vybavené naozaj odolnými batériami, ktoré stačí nabíjať raz za 21 až 40 dní. Prvé nabitie kefky môže trvať oveľa dlhšie ako bežné nabíjanie. Ak chcete aby Vám batéria vo vašej rotačnej alebo sonickej kefke vydržala, čo najdlhšie nabíjajte ju, len keď je už vybitá. Stav vybitia indikuje blikajúca alebo svietiaca červená dioda. Po nabití vytiahnite nabíjací adaptér zo zástrčky.

4. Ak sa dá kefku nepoužívajte v sprche

Nami ponúkané sonické kefky, predovšetkým značky FairyWill,Soocas, Seago, Enchen, Curaprox sú vodotesné a zvládnu úmývanie zubov aj v sprche, ale predsa len odporúčame našim pacientom aby si zuby umývali mimo sprchy, keď sa ničím iným nerozptyľujú a sústredia sa len na dôkladné čistenie zubov

5. Jedna kefka maximálne pre dvoch členov rodiny

Ideálne je keď každý člen v domácnosti má svoju vlastnú elektronickú kefku. Je to najlepšie z hygienického hľadiska a samozrejme budete aj menej nabíjať batériu, čím ju ušetríte a predĺžite jej životnosť. V prípade ak Vám to finančná situácia nedovoľuje a vďaka tomu, že nami ponúkané rotačné aj sonické kefky majú veľmi ľahko meniteľné hlavice, môže jednu tele kefky používať aj dvaja členovia z domácnosti s vlastnými hlavicami.

6. Správne odkladanie kefky

Keďže ústna dutina je veľmi citlivá na rôzne plesne a baktérie, je veľmi dôležité ako si uložite elektronickú kefku po čistení. NIKDY neodkladajte sonickú kefku tak aby sa štetinky hlavice dotýkali plôch umývadla, dlaždíc a iných plôch je veľké riziko množenia plesní a baktérií